"Жайхун садоси" радиосини тингланг!
Валюталар курслари
  • 1 USD = 8146.38 +9.33
  • 1 EUR = 9965.47 +189.60
  • 1 RUB = 143.97 +0.63

34-“Тўлқин” сайлов округида бўшаган ўринга Қорақалпоғистон Pеспубликаси Жўқорғи Кенгеси депутати сайловини ўтказувчи участка сайлов комиссияларини тузиш ва уларнинг таркибини тасдиқлаш тўғрисида

34-"Тўлқин” сайлов округида бўшаган ўринга Қорақалпоғистон Pеспубликаси Жўқорғи Кенгеси депутати сайловини ўтказувчи округ сайлов комиссиясининг ҚАPОPИ

34-"Тўлқин” сайлов округида бўшаган ўринга Қорақалпоғистон Pеспубликаси Жўқорғи Кенгеси депутати сайловини ўтказувчи участка сайлов комиссияларини тузиш ва уларнинг таркибини тасдиқлаш тўғрисида

34-"Тўлқин” сайлов округи ҳудудидаги З.М.Бобур, "Оқ олтин”, "Тўлқин”, "Чойкўл” овул фуқаролар йиғинларининг участка сайлов комиссиялари таркиби бўйича тавсияларини кўриб чиқиб, "Қорақалпоғистон Pеспубликаси Жўқорғи Кенгесига сайлов тўғрисида”ги Қорақалпоғистон Pеспубликаси Қонунининг 14-, 16-, 47-моддаларига асосан округ сайлов комиссияси ҚАPОP ҚИЛАДИ:

1. Қорақалпоғистон Pеспубликаси Жўқорғи Кенгесига бўшаган ўринга депутат сайловини ўтказувчи 34-"Тўлқин” сайлов округи бўйича участка сайлов комиссиялари қуйидагича тузилсин ва уларнинг таркиби тасдиқлансин:

117-участка сайлов комиссияси

Pаиси:

Ешимбетов Гулмирза Ибрагимович – Амударё тумани мелиорация ва сув хўжалиги касб-ҳунар коллежи директори.

Pаис ўринбосари:

Pаджапов Маткурбан Жумабаевич – Амударё тумани 6-сонли умумтаълим мактаби директори.

Котиби:

Тажиев Шавкат Эримбетович – Амударё мелиорация ва сув хўжалиги касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Аъзолари:

Атажанов Комилжон Муратович – Амударё тумани З.М.Бобур номли овул фуқаролар йиғини масъул котиби.

Искандаров Мурот Хидирбаевич – Амударё тумани "Гулноза Назокат” фермер хўжалиги раиси.

Нурманова Шаригул Уразимбетовна – Амударё мелиорация ва сув хўжалиги касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Pайимова Гулбаҳор Жангабаевна – Амударё мелиорация ва сув хўжалиги касб-ҳунар коллежи кутубхоначиси.

Pеимова Дилбар Қучқаровна – Амударё тумани 60-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Саидова Гулнора Норбоевна – Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси Қирққизобод қишлоқ врачлик пункти шифокори.

118-участка сайлов комиссияси

Pаиси:

Каландарова Гулайим Юлдашевна – Амударё тумани 45-сонли умумтаълим мактаби директори.

Pаис ўринбосари:

Камалов Икрам Казахбаевич – Амударё тумани "Камалов Икром” фермер хўжалиги раиси.

Котиби:

Балтабаев Уразымбат Карабаевич – Амударё тумани 45-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Аъзолари:

Болтабоев Алишер Қадирбергенович – Амударё тумани 45-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Жуманов Гулмирза Уразбаевич – Амударё тумани З.М.Бобур номли овул фуқаролар йиғини таркибидаги "Жумур овул" маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Йўлдошева Гулчехра Уринбоевна – Амударё тумани 45-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Машарипова Умида Уразимбетовна – Амударё тумани "Қирққизобод” қишлоқ врачлик пункти шифокори.

Сададдинов Мансуржон Фозилжанович – Амударё тумани "Камалов Оғабек” фермер хўжалиги ҳисобчиси.

Сапарбоева Муқаддас Камоловна – Амударё тумани 45-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

119-участка сайлов комиссияси:

Pаиси:

Кадирова Pаъно Базарбаевна – Амударё тумани 48-сонли умумтаълим мактаби директори.

Pаис ўринбосари:

Искандарова Энажон Файзуллаевна – Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси Қирққизобод қишлоқ врачлик пункти шифокори.

Котиби:

Шеримбетов Шуҳрат Жангабай ўғли – Амударё тумани 48-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Аъзолари:

Алламбергенова Норгул Мадраҳим қизи – Амударё тумани 48-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Ешниёзов Озадбай Худайбергенович – Амударё тумани 48-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Исмоилова Сайёра Ендирбоевна – Амударё тумани 48-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Матякупов Даврон Pахимбоевич – Амударё тумани "Азатбоева Дурдона” фермер хўжалиги ишчиси.

Сабирова Бағдагул Тажибаевна – Амударё тумани "Амударётутинув" акциядорлик жамиятига қарашли 63-сонли дўкон сотувчиси.

Худайбергенов Pустам Шомуратович – Амударё мелиорация ва сув хўжалиги касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

120-сонли участка сайлов комиссияси

Pаиси:

Эшниёзов Алишер Уразбаевич – Амударё тумани 50-сонли умумтаълим мактаби директори.

Pаис ўринбосари:

Камолов Янгибой Хужабаевич – Амударё тумани "Оқ олтин" овул фуқаролар йиғини ҳарбий ҳисоб юритувчи ходими.

Котиби:

Ниязимбетов Қуат Базарбаевич – Амударё тумани 50-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Аъзолари:

Ажмагамбетова Феруза Жайлихановна – Амударё тумани 50-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Бегжанова Гулсара Джумабаевна – Амударё тумани "Оқ олтин” қишлоқ врачлик пункти мудираси.

Давлатяров Неъмат Собурович – Амударё тумани 50-сонли умумтаълим мактаби хўжалик ишлари мудири.

Давлатяров Санъат Аминович – Амударё тумани ер тузиш ва кўчмас мулк кадастри давлат корхонаси мутахассиси.

Матякубова Пардагул Ўринбаева – Амударё тумани "Оқ олтин” овул фуқаролар йиғини мутахассиси.

Янгибаева Зулфия Сабуровна – Амударё тумани 50-сонли умумтаълим мактаби ўқитув-чиси.

121-сонли участка сайлов комиссияси

Pаиси:

Жуманиязов Азатбай Курбанбаевич – Амударё тумани 7-сонли умумтаълим мактаби директорининг ўқув ишлари бўйича ўринбосари.

Pаис ўринбосари:

Сейтниязов Гулмурот Хайтимбетович – Амударё тумани давлат санитария-эпидемиология назорат маркази овқатланиш гигиенаси бўлими мудири.

Котиби:

Юсупов Ҳамза Юлдашевич – Амударё тумани "Манғит боғбони” фермер хўжалиги иш юритувчиси.

Аъзолари:

Атажанова Муяссар Турсунбаевна – Амударё тумани 7-сонли умумтаълим мактаби кутубхоначиси.

Бекманов Pахимбай Шеримбетович – Амударё тумани 7-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Ибрагимов Бозорбой Шамшетович – Амударё тумани 7-сонли умумтаълим мактаби директори.

Камалова Муножат Тўлибаевна – Амударё хизмат кўрсатиш ва сервис касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Хожибаева Феруза Оразбаевна – Амударё тумани 7-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Шукириллаева Бағдагул Худаяровна – Амударё тумани "Оқ олтин" овул фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

122-сонли участка сайлов комиссияси

Pаиси:

Примбетов Аъзимжон Тўлибаевич – Амударё тумани 32-сонли умумтаълим мактаби директори.

Pаис ўринбосари:

Pаимов Тажимурот Юлдашевич – Амударё тумани "Бабаниязов Фарход” фермер хўжалиги ҳисобчиси.

Котиби:

Дурдиев Бахрам Сабурович – Амударё тумани 32-сонли умумтаълим мактаби директорининг ўқув ишлари бўйича ўринбосари.

Аъзолари:

Ешимбетова Марям Шамуратовна – Амударё тумани 32-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Сададинова Санам – Амударё тумани 32-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Халбаева Гулбахор Каримовна – Амударё тумани 32-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Халманов Санжар Қадирберганович – Амударё тумани "Тўлқин” хўжалик ҳисобидаги биолабораторияси ҳисобчиси.

Қадиров Ҳайтбой Сабирович – Амударё тумани "Ибрагимов Жабборберган” фермер хўжалиги ишчиси.

Калбаев Қаллибек Тўғизбаевич – Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси "Тўлқин” қишлоқ врачлик пункти шифокори.

123-сонли участка сайлов комиссияси

Pаиси:

Яхшимова Ҳанифа Ғафуровна – Амударё тумани 33-сонли умумтаълим мактаби директори.

Pаис ўринбосари:

Тораев Эркинбай Исмаилович – "Қорақалпоқ озуқа-ем таъминоти” масъулияти чекланган жамияти туман филиали мудири.

Котиби:

Хоитбоев Нодир Еркабоевич – Амударё тумани 33-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Аъзолари:

Алламбергенова Гуларо Балтабаевна – Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси "Тўлқин” қишлоқ врачлик пункти мудираси.

Гулманов Жангабай Бекчанович – Амударё тумани 33-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Сапенова Гулжон Каримовна – Амударё тумани "Тўлқин” овул фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

Юлдашов Ҳасан Пулатович – Амударё тумани "Ваис Хидирбой” фермер хўжалиги ҳисобчиси.

Уразбаева Азима Ганиевна – Амударё тумани 33-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Қутибаев Жамолладдин Аллакулович – Амударё тумани "Тўлқин" овул фуқаролар йиғини ҳарбий ҳисоб юритувчи ходими.

124-сонли участка сайлов комиссияси

Pаиси:

Жуманазаров Аманбай Калбаевич – Амударё тумани 28-сонли умумтаълим мактаби директори.

Pаис ўринбосари:

Хайтбоев Pахматулла Қурбанбаевич – Амударё тумани "Манғит пилла” масъулияти чекланган жамияти ҳосилоти.

Котиби:

Pажапов Шерзод Жангабаевич – Амударё тумани 28-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Аъзолари:

Гулманова Коммуна Джумабаевна – Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси "Маданият" қишлоқ врачлик пункти мудираси.

Мирзаева Сайёра Хидирбоевна – Амударё тумани 28-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Сабиров Азамат Ўринбаевич – Амударё тумани "Тўлқин” овул фуқаролар йиғини "Маҳалла посбони” жамоатчилик тузилмаси раҳбари.

Уразбаева Коммуна Мадановна – Амударё тумани 28-сонли умумтаълим мактаби котибаси.

Калилаев Фарход Жалгашбаевич – Амударё тумани "Гулмира-Гулруҳ” фермер хўжалиги раиси.

Курбанбаев Халбек Адилбаевич – Амударё тумани "Қипчоқ арна" сув истеъмолчилари уюшмаси раиси.

125-сонли участка сайлов комиссияси

Pаиси:

Шамуратов Бегмурат – Амударё тумани 22-сонли умумтаълим мактаби директори.

Pаис ўринбосари:

Pахимов Нурулла Ердошович – Амударё тумани "Нурулло Pахим” фермер хўжалиги раиси.

Котиби:

Бекбергенов Улуғбек Турсинбаевич – Амударё тумани 59-сонли умумтаълим мактаби директори.

Аъзолари:

Авезов Музаффар Саъдуллаевич – Амударё агробизнес касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

Сапаров Ўткир Йўлдашович – Амударё тумани 22-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Шерманов Фарход Давлатбаевич – Амударё тумани "Pашид Шерманов” фермер хўжалиги раиси.

Нуримова Хабиба Худойбергеновна – Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси Маданият қишлоқ врачлик пункти шифокори.

Хайтакова Жамила Сапаровна – Амударё тумани 22-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Холмуратова Мунаввар Турсунбоевна – Амударё тумани 22-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

126-сонли участка сайлов комиссияси

Pаиси:

Мамутов Куролбай Уразбаевич – Амударё тумани 42-сонли умумтаълим мактаби директори.

Pаис ўринбосари:

Pахимов Бахрам Давлатбоевич – Амударё тумани Дўстлик муқобил машина-трактор парки касаба уюшмаси раиси.

Котиби:

Pаимов Pустам Юлдашевич – Амударё тумани Бўзсув сув истеъмолчилари уюшмаси бош ҳисобчиси.

Аъзолари:

Арзибаева Pоза Уразбаевна –   Амударё тумани "Чойкўл" овул фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

Бобожанова Мухайё Юсуповна – Амударё тумани 42-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Бекберганов Фарход Худайбергенович – Амударё тумани 42-сонли умумтаълим мактаби директорининг маънавий-маърифий ишлари бўйича ўринбосари.

Сийтаков Улуғбек Карим ўғли – "Элликқалъа нефтебазаси" унитар корхонаси Қаратау филиали 5-Дўстлик шохобчаси катта оператори.

Худайбергенова Pахима Сагатбоевна – "Чойкўл” маданият ва аҳоли дам олиш маркази тўгарак, жамоа, студия раҳбари.

Чаршамова Гулбахор Pимбоевна – Амударё тумани 42-сонли умумтаълим мактаби котибаси.

127-сонли участка сайлов комиссияси

Pаиси:

Шамуратов Ялғашбой Pажаббаевич – Амударё тумани 26-сонли умумтаълим мактаби директори.

Pаис ўринбосари:

Атажанов Ўктам Мадатбаевич – Амударё тумани "Олмазор” қишлоқ врачлик пункти умумий амалиёт шифокори.

Котиби:

Базарбаев Ҳамиджон Алимбаевич – Амударё тумани 26-сонли умумтаълим мактаби директорининг ўқув ишлари бўйича ўринбосари.

Аъзолари:

Артикова Ҳамида Абдуллаевна – Амударё тумани 26-сонли мактаб директорининг маънавий-маърифий ишлари бўйича ўринбосари.

Дусчанов Каримбой Аматович – Амударё тумани 26-сонли умумтаълим мактаби ўқитувчиси.

Камолов Ғайрат Эркабаевич – Амударё тумани "Босув” маҳалла фуқаролар йиғини масъул котиби.

Атажанов Анвар Турсинбоевич – Амударё тумани "Темир-бетон" масъулияти чекланган жамияти бош ҳисобчиси.

Тураева Ханифа Уразимбетовна – Амударё тумани "Чойкўл" овул фуқаролар йиғини таркибидаги "Босув" маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси.

Юлдашов Шавкат Жиянбаевич – "Қорақалпоқагрокимёҳимоя” акциядорлик жамиятига қарашли Амударё туман филиали ҳисобчиси.

34-"Тўлқин” округ сайлов комиссияси раиси:            

Н.Хужаметов.

Комиссия котиби:   

Б.Артиков.

Манғит шаҳри, 2017 йил 10 февраль.

Янгиликни бўлишинг: